SWEDEN Lot of ten silver and bronze coins: -... - Lot 41 - Rossini

Lot 41
Estimation :
500 - 800 EUR
Result : 400EUR
SWEDEN Lot of ten silver and bronze coins: - Charles XIV, 1/4 of Riksdaler 1834, KM: 627. - Charles XIV, 1/8 of Riksdaler 1835, KM: 626. - Charles XIV, 1/12 of Riksdaler 1831, KM: 630. - Charles XIV, 1/16 of Riksdaler 1835, KM: 644. - Charles XV, Riksdaler specie 1864, KM: 711. - Charles XV, Riksdaler riksmynt 1861, KM: 708. SUP to FDC. - Charles XV, 1/16 Riksdaler specie 1852, KM: 665. - Charles XV, 4 Skilling banco 1849, KM: 672. - Charles XV, 1 Skilling banco 1845, KM : 659. SUP to FDC. - Charles XV, 1/3 Skilling banco 1845, KM: 640. SUP to FDC. TTB.