THE CAROLINGIANS Charles the Bald (840-877) Denarius... - Lot 222 - Rossini

Lot 222
Estimation :
200 - 350 EUR
Result : 220EUR
THE CAROLINGIANS Charles the Bald (840-877) Denarius of Amiens. D. 30 TTB to SUP. Weight : 1.57 g. From INUMIS VS0 12 n°362.